Ładowarki teleskopowe — uniwersalność i solidność na lata

Ładowarki teleskopowe to maszyny, które dzięki swojej uniwersalności mogą wykonywać wiele skomplikowanych zadań na budowie. Decydując się na zakup wysokiej jakości sprzętu tego typu, możemy zredukować wydatki, nie rezygnując z jakości. Ładowarki mogą z powodzeniem zastąpić kosztowny park maszynowy.

Podstawowym zastosowaniem ładowarek teleskopowych jest podnoszenie i przewożenie materiałów. Jednakże dzięki możliwości wyposażenia ich w dodatkowe akcesoria, wachlarz zastosowań tych maszyn jest znacznie większy. Najpopularniejsze z nich to łyżka, żuraw czy kosz, dzięki któremu ładowarka może służyć jako podest roboczy. Nowoczesne maszyny posiadają m.in. napęd 4×4, system 4 skrętnych kół, moduł ułatwiający parkowanie oraz silnik typu diesel – http://jlg.com.pl/kategoria-produktu/ladowarki-teleskopowe/.

W ofercie renomowanego producenta, firmy JLG, znajdują się ładowarki przeznaczone do różnych zadań. Do najcięższych ładunków idealnie sprawdzają się maszyny z serii 4000PS. Ładowarki te cechuje:

  • Ekonomiczny, mocny silnik o niskiej emisji spalin marki Deutz
  • Udźwig do 4000 kg
  • Maksymalny zasięg do 12.70 m
  • Maksymalna wysokość podnoszenia do 17.30 m
  • Intuicyjny panel sterowniczy
  • Wysięgnik wzmocniony powlekaną stalą
  • Łatwa konserwacja

W sprzedaży znajdują się także modele z serii RS. Charakteryzuje je nieco większy zasięg (do 13 m) niż w maszynach 4000PS, osie Dana, skrzynia biegów Powershift oraz silnik Deutz. Ładowarki z oznaczeniem RS wyposażone są ponadto w specjalną technologię wysięgnika, który składa się z czterech modułów płytkowych.

Wszystkie sprzedawane maszyny JLG przechodzą regularne przeglądy zgodnie z wytycznymi UDT, które gwarantują wysoką jakość i niezawodność sprzętu. Co więcej, serwis obejmuje m.in. kapitalne remonty silników, naprawę piast, siłowników, skrzyń, reduktorów, hydromotorów oraz diagnostykę układów elektronicznych.

W skrócie – ładowarki teleskopowe JLG to solidność i uniwersalność. Połączenie tych atrybutów sprawia, że są to wielozadaniowe maszyny na lata.

Przeczytaj także