Regały – nowoczesna funkcjonalność

Nowoczesne regały obecne są w wielu pomieszczeniach mieszkań, tworząc praktyczną, atrakcyjną wizualnie przestrzeń do przechowywania książek, niewielkiego sprzętu elektronicznego oraz drobiazgów i dodatków. Regały, dostępne w wersji drewnianej, z płyty MDF, metalowe oraz będące połączeniem drewna i stali sprawdzają się w salonie, pokoju dziecięcym, młodzieżowym, w pokoju gościnnym, gabinecie oraz w sypialni.

Jak dobrać regał do wystroju pomieszczenia?

Przed dylematem, dotyczącym doboru regału do pomieszczenia stajemy w przypadku, gdy nasze książki lub przedmioty codziennego użytku przestają mieścić się w dotychczasowych przestrzeniach. Jeżeli regały, które zwróciły uwagę, odpowiadają dotychczasowemu wystrojowi kolorystyką i stylem, warto upewnić się, że mebel zmieści się w przewidzianym miejscu. Praktyczne regały jak te z oferty Edinos.pl stanowią zajmujący niewiele miejsca, a jednocześnie wykazujący się dużą pojemnością sposób na przechowywanie znacznej ilości przedmiotów oraz oddzielenie stref w pomieszczeniach. Regały do nowocześnie urządzonych pomieszczeń posiadają często nieregularne kształty oraz minimalistyczną stylistykę. Połączenie drewna z elementami metalu znakomicie wpisuje się w loftowy styl aranżacji. Gustowne regały drewniane są ponadczasową propozycją do wnętrz, utrzymanych w tradycyjnym stylu. ]

zdj. edinos.pl
zdj. edinos.pl

Jaką funkcję mogą pełnić regały?

Poza funkcją przechowywania przedmiotów regały mogą pełnić również funkcję separacyjną dla strefy nocnej w salonie lub strefy kuchennej w apartamencie typu studio. Ażurowe regały o solidnej konstrukcji z każdej strony wyglądają tak samo dobrze, dlatego doskonale sprawdzają się jako ścianka działowa, którą z łatwością można przestawić. Regały metalowe sprawdzają się w pomieszczeniach gospodarczych, garażach oraz warsztatach. Wybierając takie regały warto zwrócić uwagę na ich udźwig. Wysokiej jakości regały niskie mogą pełnić rolę szafki pod telewizor lub sprzęt muzyczny.

Załącznik:
półka.jpg

Regały i funkcjonalność, która je wyróżnia

Przy wyborze praktycznych regałów warto zwrócić uwagę na meble, posiadające część otwartą oraz część, osłoniętą frontem meblowym. Regały półotwarte znakomicie prezentują się w każdym wnętrzu i pozwalają na przechowywanie przedmiotów, które chcemy osłonić przed widokiem osób postronnych. Znakomicie wyglądają w połączeniu z regałami otwartymi oraz komodami z tej samej kolekcji. Do pokoju dziecięcego warto wybrać regały w kształcie domków, kamienic lub drzew, dzięki którym w pokoju dziecka oprócz wygodnego przechowywania zagości mnóstwo, kreatywnej zabawy.

Przeczytaj także