Serwis maszyn budowlanych – o czym powinieneś wiedzieć?

Z serwisem jak ze zdrowiem: póki wszystko działa, nie myślimy o nim, a potem niestety bywa już za późno. Dlatego już dziś każdy przedsiębiorca powinien baczniej przyjrzeć się stanowi technicznemu maszyn i kwestii ich serwisowania – nie tylko jeśli je zakupił, ale także gdy je wynajmuje.

Utrzymanie parku maszynowego to duży wydatek, dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się wynająć konkretny model podestu czy ładowarki ściśle pod kątem zlecenia. To o wiele korzystniejsze rozwiązanie – o ile spełniony został podstawowy warunek: stan techniczny maszyn jest zawsze na najwyższym poziomie. W praktyce oznacza to, że maszyny przechodzą przeglądy i konserwację zgodnie z wymaganiami producenta, a w razie jakiejkolwiek awarii możemy liczyć na natychmiastową pomoc. 

Decydując się na wynajem podnośnika czy ładowarki, warto poszukać dostawcy, który uzyskał pozytywną opinię UDT i bazuje wyłącznie na oryginalnych częściach. Takiego jak  Riwal Poland, sprzedającego, wynajmującego i serwisującego podnośniki nożycowe, podesty ruchome i ładowarki teleskopowe JLG, Magni, Dinolift. Firma cieszy się zasłużoną renomą na rynku – między innymi właśnie ze względu na rygorystyczne normy bezpieczeństwa i monitorowany system napraw: https://www.riwal.com/poland/pl-pl/serwis-i-naprawa

Wsparcie techniczne działa całodobowo i zapewnia likwidację każdej usterki w możliwie najkrótszym czasie. Jest to możliwe, ponieważ każdy samochód serwisowy jest wyposażony w zestaw najszybciej zużywanych części, jak i osprzęt umożliwiający naprawę przewodu hydraulicznego, agregat prądotwórczy, sprężarkę i urządzenia diagnostyczne – a dzięki temu można naprawić usterkę od ręki, na miejscu robót. Pracownicy autoryzowanego serwisu są systematycznie szkoleni, aby spełniać międzynarodowe standardy producentów takich marek jak JLG, Magni, Dinolift. Wysokie normy i profesjonalizm, cechujące Riwal Poland, znalazły potwierdzenie w statystykach: 98% usterek zostaje usuniętych w ciągu jednego dnia roboczego.

Własna flota ciężarówek zapewnia Riwal Poland szybki transport maszyn budowlanych  na miejsce robót na terenie całego kraju. Nawet największych zwyżek – a pamiętajmy, że największy, 38 m teleskopowy podest elektryczny został zaprojektowany właśnie przez Riwal.

Przeczytaj także