Profesjonalne odkurzacze przemysłowe

Odkurzacz jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i najczęściej używanych urządzeń czyszczących. Obecność wielu rodzajów i typów odkurzaczy pozwala na stosowanie ich w przeróżnych warunkach i sytuacjach w ludzkim życiu. Znajdują się one w wyposażeniu prawie każdego gospodarstwa domowego, a ich profesjonalne i przemysłowe odpowiedniki znajdują zastosowanie w wielu branżach, od spożywczej począwszy, poprzez przemysłową, a na branży chemicznej skończywszy.

Odkurzacz to najczęściej urządzenie elektryczne, zasilane prądem bądź bateriami lub akumulatorem. Spotyka się również odkurzacze o napędzie spalinowym, szczególnie w miejscach bez stałego dostępu do prądu, na przykład placu budowy lub rozległej hali magazynowej. Służą one do czyszczenia nie tylko płaskich powierzchni jak podłogi, posadzki, ale także do czyszczenia różnych przedmiotów, elementów, a nawet powietrza. Dzięki odpowiedniej sile ssania zbierają kurz i inne zanieczyszczenia, zarówno sypkie (okruchy, pyły, wióry, piach, ziemia), jak i mokre (wodę i wszelkie inne ciecze).

Wśród odkurzaczy przemysłowych wyróżniamy, między innymi, odkurzacze specjalistyczne. Służą one do zbierania dużej ilości wody lub innych cieczy. Znajdują zastosowanie, na przykład, w przedsiębiorstwach, gdzie używa się dużej ilości wody, którą trzeba później zebrać i się jej pozbyć. Idealnie nadają się w przypadku wystąpienia podtopień, przecieków, czy wycieków wody i innych płynów. Ze względu na zastosowanie tych odkurzaczy, korzystają z nich jednostki straży pożarnej, które często interweniują w razie wystąpienia powodzi czy podtopień.

Jeden taki odkurzacz jest w stanie przepompować około 200 litrów cieczy w przeciągu jednej minuty. Zgromadzoną w nim wodę można zwykle odprowadzać przy użyciu węża strażackiego na odległość kilkudziesięciu metrów. Przydatna bywa funkcja automatycznego opróżniania zbiornika z wodą oraz ogólna prostota korzystania z urządzenia. Jeśli zatem ktoś poszukuje odkurzacza specjalistycznego, to może go znaleźć w ofercie firmy Dawo z Lublina. Na ich stronie internetowej dawo.com.pl można się zapoznać ze szczegółowymi informacjami na temat urządzeń oraz skontaktować się z dystrybutorem i zamówić wybrany sprzęt.

Przeczytaj także