Alpiniści przemysłowi – ludzie od zadań specjalnych

Techniki linowe czy wykorzystanie umiejętności wspinaczkowych kojarzy się głównie z ratownictwem bądź też rekreacją. Warto jednak wiedzieć, że z powodzeniem są one stosowane również w przemyśle do prac wysokościowych. Oczywiście takiego zadania nie może podjąć się każdy, najpierw należy ukończyć odpowiednie kursy – wszystko po to, by wykonywane zadania były bezpieczne. W jakich sytuacjach znajduje zastosowanie alpinistyka przemysłowa?

Czyszczenie budynków

Wysokie budynki, które najczęściej powstają w dużych miastach ze względu na ciasną zabudowę, wraz z upływem czasu pokrywają się warstwą zanieczyszczeń. Ich usunięcie byłoby niebezpieczne dla osób bez odpowiedniego sprzętu oraz opanowania technik wspinaczkowych i jaskiniowych. Tego typu umiejętności przydają się nie tylko podczas realizowania swoich pasji, ale też w pracy alpinisty przemysłowego. Mycie elewacji dzięki wykorzystaniu dostępu linowego jest nie tylko skuteczne, ale też przebiega szybko i sprawnie bez konieczności ingerencji w infrastrukturę czyszczonego budynku. Co bardzo istotne, usługi alpinistyczne wykorzystane w tym celu są też bezpieczne dla elewacji. Czyszczenie przemysłowe wykonane przez specjalistów alpinistyki pozwala usunąć zabrudzenia ze ścian zewnętrznych na całej wysokości budynku. Sprawdzi się ono równie dobrze w przypadku mycia okien w obiektach biurowych.

Mycie dachów

Pokrycie dachowe jest podatne na zabrudzenia podobnie jak każda powierzchnia narażona na działanie czynników atmosferycznych. Zabrudzenia na dachu, a także pojawiające się pod wpływem wilgoci mech czy glony można usunąć, jednak w przypadku osób nie mających odpowiednich umiejętności i sprzętu, zadanie może okazać się zbyt niebezpieczne. W takiej sytuacji również warto skorzystać z pomocy specjalistów. Profesjonalne mycie dachów to gwarancja, że pokrycie domów odzyska swój dawny blask.

Reklama we właściwym miejscu

Każdy przedsiębiorca doskonale wie, że dobra reklama to ważny element decydujący o sukcesie. Istotne znaczenie ma nie tylko jej atrakcyjność, ale też miejsce, w jakim się pojawia. Montaż banerów najlepiej jest zlecić w punktach, gdzie duża liczba odbiorców ma szansę je zobaczyć, a więc np. na skrzyżowaniu ruchliwych ulic – wówczas zarówno przechodnie, jak i kierowcy czekający na zielone światło mogą dokładnie zapoznać się z ich treścią. Umieszczanie reklam na dużych wysokościach również możliwe jest dzięki alpinistom przemysłowym, którzy mogą zamontować tego typu materiały o dużej powierzchni nawet na wysokich budynkach.

Jak wybrać firmę oferującą alpinizm przemysłowy?

Prace wysokościowe wymagają nie tylko specjalnego sprzętu, ale również odpowiednich umiejętności zdobywanych pod okiem profesjonalistów. Wybierając firmę, specjalizującą się w alpinizmie przemysłowym warto więc zwrócić uwagę czy jej pracownicy posiadają niezbędne kwalifikacje potwierdzone przez certyfikaty i ukończone kursy. Pracownicy firmy Teton Alpinityka Przemysłowa posiadają uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego oraz szkolenia zgodne ze standardami Polskiego Związku Alpinizmu. Regularnie przechodzą też szkolenia z zakresu BHP – wszystko po to, by zapewnić swoim klientom najwyższą jakość oferowanych usług oraz bezpieczeństwo. Oprócz wspomnianych wyżej prac Teton podejmuje się również takich zadań, jak montaż wentylacji czy konserwacja masztów. Każde zlecenie wykonywane jest przez prawdziwych profesjonalistów, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje, a ich doświadczenie to gwarancja dobrze zrealizowanego zadania i zadowolenia klientów.

Przeczytaj także