Beton dekoracyjny we wnętrzach

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem przy aranżacji wnętrz staje się beton dekoracyjny. Jest to niebanalne rozwiązanie, które może nadać wyjątkowości i niebanalności Twojego wnętrza.

Beton dekoracyjny odpowiednio zastosowany podkreśla bowiem walory wnętrza.  Wykańczanie ścian tynkiem, czy też poprzez malowanie farbami nie stanowi już głównego rozwiązania.

Wykończenia przy zastosowaniu powyższych metod, jak również metod bardziej eleganckich, ale i również odpowiednio droższych, do których zaliczyć możemy drewno lub  kamień naturalny, mogą nadać naszym wnętrzom oryginalny i niepowtarzalny wygląd, gdy są umiejętnie zastosowane w stosunku do wykańczanych powierzchni.

Możliwości aranżacyjnych jest o wiele więcej i dzięki swej oryginalności na uwagę zasługuje beton dekoracyjny. Stanowi on dobry kompromis pomiędzy ceną i jakością, pomiędzy standardowymi rozwiązaniami a tymi bardziej ekskluzywnymi jak kamień naturalny, granit czy marmur.

Wysokie ceny okładzin z kamienia stanowią pewną barierę, dla której rozwiązaniem może być beton dekoracyjny. Uniwersalność kolorystyczna, jak i  szerokie pole zastosowania we wnętrzach dają wiele możliwości aranżacyjnych. Materiał może z powodzeniem imitować inny materiał, jak chociażby granit.

Dzięki swej neutralnej kolorystyce beton pasuje do wszystkich barw:

  • zarówno ciepłych jak i chłodnych,
  • bardziej lub mniej intensywnych,
  • mniejszym lub większym kontraście.

Spektrum zastosowania takiego betonu jest szerokie:

  • ściany, podłogi, sufit,
  • filary, płyty, panele,
  • jako zastosowanie w produkcji mebli czy innych elementów Twojego wnętrza.

Ponadto jest wiele innych możliwych zastosowań takiego betonu, które umożliwia rodzina betonów dekoracyjnych DECO firmy CEMEXJest to materiał, który nie tylko nadaje niepowtarzalnego klimatu, ale również jest niezwykle trwały, doskonale prezentując się przez lata.

Przeczytaj także