Detektor zbrojenia – co to za urządzenie? Do czego służy? Gdzie je kupić?

Detektor zbrojenia pozwala precyzyjnie określić położenie, grubość i średnice prętów zbrojenia. Dzięki niemu nie trzeba wykonywać innych, bardziej ingerujących w ścianę czynności. Poznajmy lepiej te urządzenia!

Detektory i lokalizatory – dlaczego są tak ważne?

Remonty wymagają wiele pracy, środków czasowych i pieniężnych. To również szereg zadań, podczas których niektóre działania mogą być szczególnie kosztowne, a nawet niebezpieczne. Tak może być w przypadku uszkodzenia przewodów w ścianie, zniszczenia podziemnej infrastruktury czy zbrojenia. Żeby tego uniknąć, stosuje się różne lokalizatory, pozwalające sprawdzić to, co w ścianie, suficie i podłodze. W tym artykule głównym tematem zaś będą detektory zbrojenia, dzięki którym bez problemu ominiemy pręty zbrojeniowe. Ale za sprawą tego urządzenia dowiemy się też, w jakiej są kondycji i poznamy dokładnie rozkład siatki zbrojeniowej.

Detektor zbrojenia – czym charakteryzuje się profesjonalny sprzęt?

Obraz Hans z Pixabay
Obraz Hans z Pixabay

Detektor zbrojenia pozwala na zlokalizowanie prętów zbrojeniowych, ale i odpowiada za wykonane pomiaru grubości otuliny. W najlepszych urządzeniach może to zrobić w dwóch zakresach: pomiarowym i oszacować średnice prętów. Dzięki detektorowi uzyskamy wynik pomiaru bez dodatkowych kabli i innych urządzeń. Detektor jest bardzo wygodny w stosowaniu, bo jego kształt przystosowany jest do używania jedną ręką. Komfort zwiększają też takie opcje, jak menu obrazkowe, podświetlany wyświetlacz LCD czy sterowanie za pomocą klawiszy funkcyjnych. Bardzo pomocne w pracy jest też to, że można ustawić sygnał dźwiękowy dla wykrywanego pręta. Jak tylko na niego trafimy, zostaniemy szybko o tym poinformowani. Urządzenie zapewnia, że lokalizacja prętów zbrojeniowych przebiegnie szybko, komfortowo, bez większych problemów.

Tym bardziej że profesjonalne detektory zbrojenia są funkcjonalne i ergonomiczne, niezwykle łatwe w użyciu. Cechuje je też to, że nie są duże i mało ważą, więc używanie ich nawet przez wiele godzin nie jest uciążliwe. Ale żeby wybrany detektor rzeczywiście zapewniał takie możliwości, powinniśmy postawić na jakościowe urządzenie, które w swojej pracy stosują profesjonaliści. Takie są właśnie detektory marki Profoscope. Dowiedzmy się o nich więcej!

Profoscope – detektory zbrojenia warte polecenia!

Wiercenie w betonie może być ryzykowne i niebezpieczne, jeśli zdecydujemy się wykonać tę czynność bez odpowiedniego przygotowania, przez co rozumiemy nie tylko odpowiednie kompetencje, ale też właściwy, profejonalny sprzęt. W ofercie Viateco.eu dostępny jest niezawodny i najlepszy w swojej klasie detektor zbrojenia Profoscope w dwóch wersjach – standardowej oraz premium – Profoscope+, oferujący jeszcze więcej ciekawych oraz innowacyjnych udogodnień. Zaliczamy do nich między innymi możliwość transmisji danych do komputera przy pomocy oprogramowania ProfoLink, rejestrację wykonywanych pomiarów zarówno w trybie ręcznym (manualnym), jak i automatycznym. Ale to, co szczególnie wyróżnia te urządzenia to obszerna pamięć, dzięki której można przechowywać ogromną ilość plików – do 49,500 wyników!

Nie musimy jednak kupować wersji premium, żeby korzystać z niezawodności detektora zbrojenia, ponieważ standardowy model zapewnia to, co najważniejsze – sporą pamięć, dokładne wyniki i lekką, ergonomiczną, szczelną obudowę, dokładnie jak model Plus. Co równie ważne, w jednym, jak i drugim modelu przeprowadzenie pomiaru jest banalnie proste i bardzo wygodne – można je wykonać jedną ręką. Bez żadnych kabli i innych “przeszkadzaczy”.

Detektor zbrojenia zapewnia precyzję w zakresie położenia prętów zbrojenia, jak i ich grubości i średnicy. Ważne jednak, by wybrać niezawodny model. Bogatą oferta dostępna jest w sklepie Viateco.

Przeczytaj także