Garden party – jak wybrać właściwe meble na ogrodowe imprezy?

Będziesz gospodarzem garden party i poszukujesz zestawu mebli ogrodowych? Na tarasie lub balkonie chcesz urządzić przytulny kącik wypoczynkowy? Jeśli przed ostatecznym wyborem dokładnie przeanalizujesz swoje potrzeby, zakupiony zestaw będzie Ci służył przez wiele lat.

Garden party na dobre zadomowiło się już w potocznej polszczyźnie i jest ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi. Ogrodowe przyjęcia, niezależnie od okazji (urodziny, majówka, imieniny, grill czy przyjęcie rodzinne) mają swój urok i zyskują w ostatnich latach coraz więcej zwolenników. Ich największą zaletą jest możliwość swobodnej zabawy i kontakt z przyrodą. Aby garden party było udane i zapamiętane na długo, oprócz dobrze przemyślanej listy gości, należy zadbać o odpowiednie menu i… funkcjonalne meble ogrodowe.

Przeznaczenie mebli

Najważniejszym kryterium wyboru mebli ogrodowych jest dokładne przeanalizowanie funkcji, które powinny spełniać. Przeczytaj rozbudowany poradnik, z którego dowiesz się na co konkretnie zwracać uwagę podczas wyboru i zakupu mebli ogrodowych. Jeśli mają być używane wyłącznie w ogrodzie, najbardziej praktycznym rozwiązaniem będzie zakup mebli metalowych ze względu na ich wytrzymałość, odporność na warunki atmosferyczne oraz wygodę użytkowania.

Jeśli celem Twoich poszukiwań są meble na balkon lub taras – warto przejrzeć ofertę mebli ogrodowych z technorattanu. Są lekkie, wygodne i łatwe do konfiguracji. Zaprojektowanie wygodnej kanapy z miękkimi poduchami nie będzie zbyt skomplikowane nawet dla początkującego majsterkowicza. Wyposażenie zestawu w stolik sprawi, że Twój taras szybko zmieni się w przytulne miejsce do wypicia popołudniowej kawy z przyjaciółmi, wspólnego rodzinnego śniadania czy w oazę ciszy do letniego relaksu.

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są jednak meble ogrodowe drewniane, klasyczne w formie, przyjemne w użytkowaniu oraz łatwe w transporcie i przechowywaniu. Ich zakup łączy w sobie wiele użyteczności. Mogą służyć jako: zestaw ogrodowy, meble tarasowe, a w awaryjnej sytuacji jako dodatkowe miejsca siedzące podczas dużych uroczystości rodzinnych.

Jakie cechy mebli ogrodowych należy wziąć pod uwagę?

Wybierając meble ogrodowe, szczególną uwagę należy zwrócić na ich funkcjonalność (wygoda, trwałość, możliwość dowolnej konfiguracji) oraz łatwość przenoszenia i montażu. Ile osób będzie zwykle korzystało z zestawu? Czy meble będą użytkowane przez dzieci czy osoby dorosłe? Czy będę Ci służyć całorocznie, czy tylko w sezonie letnim? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci podjąć odpowiednią decyzję.

Powierzchnia do zagospodarowania

Istotnym czynnikiem wpływającym na wybór mebli ogrodowych jest powierzchnia, którą możesz zagospodarować na miejsce letniego wypoczynku. Jeśli poszukujesz mebli na balkon, najodpowiedniejszym zestawem będzie stół z czterema krzesłami lub dwoma ławami, przy którym swobodnie zmieści się kilkuosobowa rodzina podczas letniego śniadania.

Jeśli miejscem docelowego przeznaczenia mebli jest obszerny taras, możesz pokusić się o zakup modułowej kanapy z technorattanu z miękkimi siedziskami skonfigurowanej pod wymiar tarasu, stołu oraz kilku dodatkowych foteli dla gości. Taka aranżacja pozwoli nie tylko na spotkanie z przyjaciółmi, ale także na popołudniową drzemkę po ciężkim dniu pracy.

Jeśli poszukujesz klasycznych mebli na garden party, powinieneś kupić stół, kilka krzeseł lub foteli oraz ławę, tak aby wszyscy goście ogrodowego przyjęcia mogli wygodnie skonsumować poczęstunek i odpocząć.

Przechowywanie mebli ogrodowych

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest przechowywanie mebli w okresie zimowym. Jeśli nie posiadasz sporego pomieszczenia gospodarczego lub całorocznego tarasu, powinieneś raczej wybrać meble modułowe lub składane. Najbardziej klasyczne meble drewniane dzięki funkcji składania i uniwersalnego zastosowania wydają się być najlepszym rozwiązaniem dla osób dysponujących niewielkim schowkiem gospodarczym. Dla posiadaczy całorocznych tarasów dobrym rozwiązaniem będą zestawy mebli z technorattanu.

Pielęgnacja mebli ogrodowych

Jeśli planujesz zakup mebli na wiele lat, przy ich wyborze powinieneś zwrócić uwagę na łatwość konserwacji i pielęgnacji. Sprawdź, czy wybrany zestaw można myć za pomocą wody oraz, czy siedziska i inne elementy tekstylne łatwo zdemontujesz i wypierzesz.

Przeczytaj także