Hala namiotowa – wynajem kontra zakup. Co bardziej się opłaca?

Nieustannie rosnące koszty budowy sprawiają, że inwestorzy szukają bardziej ekonomicznych rozwiązań dla swoich inwestycji. Wśród nich znajduje się także hala namiotowa. Wynajem lub jej zakup to duża oszczędność, w porównaniu do budynków powstających w klasycznej technologii budowlanej. Co najbardziej się opłaca? Sprawdzamy!

Hala namiotowa – wynajem? A może jednak zakup?

Odpowiedź na powyższe pytania skrywa się między innymi w specyfice prowadzonej działalności oraz przeznaczeniu naszego obiektu. Jeśli zamierzamy wykorzystywać go jedynie sezonowo, z pewnością warto rozważyć wynajem. Hala namiotowa nie będzie nas wtedy kosztować wiele. Dodatkowo nie będziemy mieli kłopotu z jej przechowywaniem lub dbaniem o konserwację.

Jeśli jednak zamierzamy poszerzyć wachlarz naszych biznesowych działań i hala ma stanowić całoroczny i wieloletni obiekt użytkowy, wtedy bardziej opłacalny wydaje się jej zakup. Mamy tu na myśli między innymi hale o przeznaczeniu magazynowym (logistycznym i handlowym) lub przemysłowym (serwisowym bądź usługowym), które wpisującą się w codzienne działania naszej firmy.

Kto nie ma sprecyzowanego planu biznesowego, może zdecydować się na początku na wynajem hali namiotowej i ewentualnie jej późniejszy zakupy (jeśli rozwój prowadzonej działalności będzie temu sprzyjał). Jednym z producentów proponujących takie rozwiązania jest firma 4Tech. Z jej ofertą można zapoznać się https://www.fourtech.pl/pl/hala-namiotowa-wynajem/.

Hala namiotowa wynajem – spora oszczędność dla budżetu!

Odpowiadając na oczekiwania konsumentów, wielu producentów umożliwia wynajem oferowanych hal namiotowych. Jest to propozycja godna przemyślenia, jeśli jednorazowo organizujesz imprezę targową, koncert lub plenerowe wesele. Wtedy sprawdzi się opcja hala namiotowa wynajem. Cena będzie zdecydowanie korzystniejsza, jednak w zanadrzu mamy więcej plusów. Hala namiotowa na wynajem to:

 • dostępność od ręki (nie musimy czekać na realizację naszego projektu)
 • możliwość dopasowania okresu najmu do potrzeb (najem długo lub krótkoterminowy),
 • bycie eko – wykorzystujesz w pełni sprawny technicznie produkt, zamiast ponownie go wytwarzać,
 • spora oszczędność finansów i czasu,
 • szybki montaż i demontaż,
 • brak konieczności przechowywania,
 • brak problemu z konserwacją.

Firmy, które zajmują się profesjonalną produkcją oraz wynajmem hal namiotowych, oferują wysokiej jakości produkty, które spełniają wymagane normy bezpieczeństwa. Te potwierdzone zostają stosownym certyfikatem PN-EN ISO 3834-3:2007. Wykorzystane do stworzenia hal materiały są odporne na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych (słońca, wiatru, deszczu i śniegu). Z tej przyczyny stan techniczny i wygląd wizualny oferowanych hal namiotowych na wynajem trafi w gusta wysoko stawiających poprzeczkę.

Hala namiotowa wynajem – cennik uzależniony od oczekiwań

Zastanawiasz się, ile kosztuje używana hala namiotowa? Wynajem i jego cena uzależniony jest od wielu czynników, w tym między innymi:

 • rodzaju hali,
 • jej powierzchni (większe hale kosztują proporcjonalnie więcej),
 • wyposażenia,
 • lokalizacji.

W celu otrzymania szczegółowych informacji, ile kosztuje hala namiotowa, najlepiej pytać u źródła. Profesjonalne firmy świadczące usługę wynajmu hali po krótkiej rozmowie i ustaleniu potrzeb klienta, szybko określą jej cenę. Dodatkowo specjaliści mogą służyć radą i pomóc nam dostosować charakter obiektu i jego wyposażenie do specyfiki prowadzonego biznesu.

Przeczytaj także