Kalkulator udźwigu – jak wybrać dźwig?

Wybór dźwigu do realizacji usług dźwigowych to najważniejszy krok w przygotowaniach do pracy. Jeśli dźwig zostanie błędnie dobrany, może dojść do bardzo poważnych konsekwencji – zagrożenia bezpieczeństwa na miejscu pracy, uszkodzenia maszyny czy otoczenia, opóźnienia prac itp. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na udźwig dźwigu oraz zasięg jego ramienia. Pomocą w wyborze dźwigu może być kalkulator udźwigu.

Bardzo często z usług firm oferujących dźwigi korzystają klienci, którzy nie mają doświadczenia w wybieraniu dźwigów, nie posiadają odpowiedniej wiedzy. Nie stanowi to problemu, ponieważ w każdej firmie z dźwigami pracują fachowcy, których zadaniem jest dobór odpowiedniego pojazdu i najlepszych rozwiązań. Warto jednak przed kontaktem z taką firmą skorzystać z kalkulatora udźwigu, który pomoże zorientować się z jakiego typu maszyną trzeba się liczyć jeśli chodzi o jej wynajęcie.

Kalkulator udźwigu wymaga podania takich danych jak ciężar przedmiotów czy towarów do przeniesienia oraz promień pracy dźwigu. Na tej podstawie kalkulator szacuje wymagany udźwig dźwigu.

Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ im większy dźwig – tym bardziej zwiększają się koszty jego wykorzystania.

Należy pamiętać, że od odpowiedniego doboru dźwigu i jego udźwigu zależy nie tylko to, czy prace przebiegną bez zakłóceń, ale również to, czy będą one przebiegały bezpiecznie. Błędnie oszacowany udźwig może doprowadzić do przewrócenia się dźwigu, a to oznacza nie tylko uszkodzenie dźwigu czy ładunku, ale również duże niebezpieczeństwo dla operatora dźwigu i otoczenia.

Warszawska firma Podnosimy.pl udostępnia na swojej stronie internetowej prosty kalkulator udźwigu. Oczywiście narzędzie ma charakter informacyjny, a wyboru maszyny dokonują doświadczeni dyspozytorzy, którzy biorą pod uwagę nie tylko parametry techniczne, ale również szereg innych aspektów.

Kalkulator udźwigu dostępny jest tutaj: https://www.podnosimy.pl/kalkulator/

Warto zaznaczyć, że żadna szanująca się firma nie wynajmie dźwigu klientowi opierając się na jego obliczeniach dokonywanych za pomocą kalkulatora. Zawsze fachowcy z firmy przeprowadzą wywiad dotyczący warunków, w jakich dźwig ma wykonywać swoją pracę i na temat rodzaju przenoszonego ładunku. Na tej podstawie dokonają wyboru i oddelegują do pracy odpowiedni pojazd.

Mając przed sobą zadanie w postaci wynajęcia dźwigu do realizacji usług dźwigowych, nie trzeba się obawiać swojej niewiedzy. Można przecież polegać na fachowcach, którzy z dźwigami pracują na co dzień i o kwestiach udźwigu wiedzą dosłownie wszystko.

Źródło: www.podnosimy.pl

Przeczytaj także