Monitoring zużycia energii korzystny dla portfela

Wiedza na temat zużycia energii w naszym domu jest podstawą do redukcji kosztów. Mniejsze rachunki za prąd są efektem zidentyfikowania najbardziej energochłonnych urządzeń w budynku i kontrolowanie poboru energii w konkretnych okresach czasu.

Monitorowanie zużycia energii nawet przy 8 pojedynczych obwodach gwarantuje nam innowacyjny system Busch Jaeger. Posiada on wiele zalet.

  • Zapewnia odczyt zużycia energii w rzeczywistym czasie.
  • Dane są gromadzone na serwerze, dzięki czemu w dowolnym czasie mamy dostęp do odczytów z wybranego okresu.
  • Kontrola działających w danej chwili urządzeń zapewnia pewne bezpieczeństwo domownikom, którzy korzystają z instalacji elektrycznej.
  • Bezprzewodowa praca nawet przy 8 pojedynczych obwodach zapewnia kompleksowy monitoring zużycia energii.
  • Automatyczne katalogowanie danych pozwala na proste i szybkie ich przeglądanie.
  • Przejrzyste wykresy pomagają wychwycić wszelkie odbiegające od normy zdarzenia.
  • Bieżąca obserwacja i czytelne wizualizacje umożliwiają nam szybką reakcję i minimalizowanie strat energii, a przez to obniżanie rachunków.

Ogromną zaletą propozycji Busch Jaeger jest zdalny dostęp do katalogowanych pomiarów. Wystarczy odpowiednia aplikacja w telefonie (Android, iOS), aby mieć dostęp do danych z każdego miejsca i o dowolnej porze. Jeśli korzystamy z telefonu z innym systemem, możemy uzyskać zdalny dostęp do pomiarów dzięki tradycyjnej przeglądarce internetowej. Raporty są wtedy automatycznie generowane i wysyłane na naszą skrzynkę mailową. Pozwala nam to chociażby na porównanie danych z konkretnych miesięcy lub innych okresów czasu.

            Trójfazowy licznik oraz interfejsy do poszczególnych punktów pomiaru energii tworzą nowy system Busch Jaeger, który pozwala monitorować pobór energii elektrycznej na wiele sposobów. Jedną z opcji, obok analizy statystycznej, jest stoper. Dzięki niemu przejrzymy pomiary z wybranego okresu czasu.

            Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest funkcja prognozowania zużycia energii. Dzięki temu mamy możliwość zaplanowania kosztów i ich zminimalizowania. Monitorowanie zużycia energii pozwala zaoszczędzić nawet 15% kwoty, jaką dotychczas wydawaliśmy na pokrycie kosztów zużytego prądu. Udowadniają to przeprowadzone badania. System jest dodatkowo łatwy w montażu i nie wymaga skomplikowanych urządzeń, które pozwoliłyby na odczyt zebranych wyników. Wystarczy telefon lub komputer, aby kontrolować zużycie energii w każdym miejscu domu. Raporty umożliwiają porównanie kosztów i łatwe podliczenie oszczędności.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę www.klinikadzwieku.pl/ specjalizującej się w projketowaniu i wyposażaniu domowych sal kinowych.

Przeczytaj także