Wózki widłowe pozwalają na zaoszczędzenie powierzchni magazynu

Magazyny spełniają niezwykle istotną rolę w procesach logistycznych. Ich głównym celem jest przechowywanie zapasów, kompensowanie różnic między popytem a podażą a także uniemożliwienie spekulacji. W każdym magazynie odbywa się przy tym szereg procesów: przyjmowanie, czasowe składowanie, kompletowanie, ewidencjowanie, przemieszczanie czy wydawanie produktów. Do poszczególnych zadań wykorzystuje się nowoczesne urządzenia, w tym przede wszystkim wózki widłowe o różnorodnych parametrach. To właśnie za ich pomocą możliwe jest przyśpieszenie i bardziej precyzyjne wykonanie poszczególnych czynności na każdym etapie magazynowania.

Wyposażyć magazyn 

W sprawnie prosperującym magazynie powinno znaleźć się przynajmniej kilka wózków widłowych. Firma Jungheinrich, która oferuje całą paletą takich urządzeń, sprzedaje przede wszystkim dobre jakościowo i solidne produkty. W stałej ofercie klienci znaleźć mogą ponad 600 modeli wózków o różnych parametrach i zastosowaniach. Poza urządzeniami najprostszymi, jak choćby ręczne wózki widłowe znaleźć można też wózki widłowe wysokiego składowania. To właśnie takie pozwalają na zaoszczędzenie powierzchni magazynu. Obecnie inwestorzy bardzo szczegółowo analizują koszty związane z takim a nie innym typem magazynu i rodzajem urządzeń w nim pracujących. Niezwykle istotne jest, aby wózki widłowe były przystosowane do szerokości alejek i wysokości regałów magazynowych. W ofercie firmy Jungheinrich można znaleźć urządzenia sprawdzające się w różnych warunkach. 

A gdy nie są potrzebne nowe urządzenia 

Zdarza się, że klienci decydują się na używane wózki widłowe. Taka opcja jest zdecydowanie tańsza niż inwestowanie w fabrycznie nowe urządzenia. Firma Jungheinrich wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów oferując szeroką gamę używanych wózków widłowych. Sprzęt jest sprawdzony, w pełni sprawy i objęty gwarancją producenta.

Istnieje też grupa przedsiębiorców, którzy wykorzystują profesjonalny sprzęt sporadycznie. Dla nich właśnie firma Jungheinrich wprowadziła usługę wynajmu wózków widłowych. Zaletą takiego rozwiązania jest użytkowanie wózka dokładnie w czasie, w którym może być maksymalnie wykorzystany. W każdym przypadku pracownicy firmy pomagają zainteresowanych klientom wybrać najbardziej optymalny sprzęt, który sprawdzi się w konkretnych magazynach warunkach.

Przeczytaj także