Schody modułowe – efektowne rozwiązanie na każdą kieszeń

Uniwersalne rozwiązania konstrukcyjne

Wykonanie schodów zaprojektowanych na indywidualne zamówienie jest procedurą dość kosztowną, ponadto inwestor nie zawsze ma wyobrażenie na temat efektu końcowego przeprowadzanej inwestycji. Znacznie tańszą opcją są schody modułowe, w przypadku których stosuje się uniwersalne rozwiązania konstrukcyjne. Z łatwością można też podejrzeć, jak tego typu schody prezentują się w różnorodnych pomieszczeniach.

Schody modułowe składają się ze stałych powtarzalnych elementów nazywanych modułami. To oczywiście nie oznacza, że nie można ich dostosować do własnych potrzeb. Przeciwnie – nowoczesne schody modułowe pasują do pomieszczeń niskich i wysokich, przestronnych i o ograniczonej powierzchni, jasnych i kolorowych, sprawdzają się w przypadku konieczności połączenia dwóch pięter, jak i zapewniania dostępu do poddasza czy antresoli. Spośród kilku dostępnych opcji klient może wybrać taką, która najlepiej spełni jego oczekiwania. Może wskazać na gatunek drewna, z jakiego zostały wykonane stopnie, kształt balustrady, kolorystykę konstrukcji czy odcień stopni. 

zdj. solle.com.pl
zdj. solle.com.pl

Schody modułowe do samodzielnego montażu

Cechą charakterystyczną schodów modułowych jest lekkość i łatwość montażu konstrukcji. Producenci tego typu schodów dokładają wszelkich starań, by montaż poszczególnych elementów był możliwy we własnym zakresie – wystarczy zastosować się do załączonej instrukcji.

Powtarzalność elementów konstrukcyjnych i brak konieczności angażowania fachowców do montażu sprawiają, że schody modułowe są rozwiązaniem stosunkowo tanim. Niskim cenom sprzyja również wykorzystywanie łatwo dostępnych gatunków drewna i popularnych metod malowania elementów stalowych. Ogromną zaletą jest także to, że na schody modułowe nie trzeba długo czekać. Zdecydowana większość zamówień realizowana jest w ciągu dwóch tygodni.

Jak kupować schody modułowe?

Aby zamówić schody modułowe, należy przeanalizować projekt budowlany, a także dokonać stosowanych pomiarów. Konieczne jest sprawdzenie, jaka jest wysokość kondygnacji mierzona od poziomu podłogi na parterze do podłogi na piętrze, a także jaka jest grubość stropu. Dopiero dysponując tymi informacjami oraz znając układ pomieszczenia, możemy szukać odpowiednich dla siebie schodów modułowych.

Przeczytaj także