Atrakcyjne mieszkania na sprzedaż w Trójmieście

Dla każdego człowieka bardzo ważne jest to, aby miał swoje wygodne mieszkanie lub wymarzony dom. Zakup nieruchomości dla każdego z nas prędzej czy później staje się faktem. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to decyzja, którą należy dobrze przemyśleć, bo jest trudna do odwrócenia w skutkach. Oczywiście jeśli popełnimy błąd i kupimy mieszkanie, które nie spełnia naszych potrzeb lub po prostu zmieniła się nasza sytuacja, rodzina się powiększyła i potrzebujemy większego lokum, zawsze możemy mieszkanie sprzedać i poszukać większego, jednak na każdym etapie, warto podchodzić do tej decyzji z rozsądkiem, aby wybrać to, co nie utrudni nam życia, ale raczej ułatwi naszą codzienność.

Zakup mieszkania – ważna decyzja

Niektóre osoby kupują mieszkania z rynku wtórnego, natomiast innych interesuje oferta jaką ma deweloper z Trójmiasta. Dla wielu osób zakup mieszkania w nowo wybudowanym bloku jest znacznie bardziej korzystny niż mieszkania w starych budynkach. Trzeba powiedzieć sobie otwarcie, że obecnie ceny nieruchomości są bardzo wysokie, dlatego ich zakup wiąże się często z finansowaniem kredytem. Zdaniem niektórych osób jest to naturalna kolej rzeczy, że zaciągają takie długoterminowe zobowiązanie.

Mogą powiedzieć, że nie mają innego wyjścia, bo przecież nie będą wynajmować mieszkania. Wolą mieć coś, co daje im namiastkę własności, chociaż tak naprawdę dopóki mieszkanie nie zostanie spłacone do ostatniej złotówki, pozostaje własnością banku. Deweloper z Trójmiasta to często bardzo interesująca oferta zakupu zwłaszcza dla osób, które chcą mieszkać nad morzem. Zyskujemy nie tylko mieszkanie, które możemy zaaranżować zgodnie z własnym pomysłem, ale również możemy uniknąć płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych, który obecnie wynosi 2%. Zawsze kiedy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego, musimy ten podatek uiścić w opłacie notarialnej.

Ile kosztują mieszkania od dewelopera

Obecnie ceny mieszkań za metr są bardzo rozbieżne, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym, ale w większych miastach zaczynają się od 7 000, 8 000 zł nawet do 13000 zł w dobrej lokalizacji. Trzeba przyznać, że to dosyć wysokie kwoty, ale niektóre osoby bez mrugnięcia okiem są w stanie zapłacić tyle za mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji. Oczywiście wiele zależy od naszej sytuacji. Rodziny z dziećmi częściej wybierają domy, które są co prawda droższe, ale dają wiele możliwości jeśli chodzi o aranżację.

Trzeba pamiętać, że mieszkanie to zakup na długie lata, dlatego decyzję tę należy starannie rozważyć. Musimy brać pod uwagę nie tylko w jakim stanie jest mieszkanie oraz ile ma pokoi, ale również jakie są comiesięczne opłaty za jego eksploatację oraz jak daleko będziemy mieli do pracy czy do szkoły, aby zawieźć tam nasze dzieci. Są to wszystko istotne czynniki, które przełożą się na naszą codzienność i i zdeterminują to, jak dużo czasu będziemy spędzać na dojazdach. Zakup mieszkania w Gdańsku, Sopocie czy w Gdyni może być również dobrym pomysłem inwestycyjnym dla osób, które chciałyby zabezpieczyć swój kapitał.

Przeczytaj także