Zakup mieszkania dla singla – jak wybrać to najlepsze?

Mieszkania kupują nie tylko rodziny – coraz częściej na wybranie własnego „M” decydują się również single. Jaki lokal będzie wtedy najlepszy?

Poszukujesz odpowiedniego mieszkania dla jednej osoby? Wybór na rynku mieszkaniowym jest obecnie bardzo szeroki. Dobre mieszkania dla singli możemy znaleźć w całym kraju – zarówno w Warszawie czy w Krakowie, jak i w miastach takich jak Łódź czy Lublin mieszkania na sprzedaż w mniejszych miejscowościach są przy tym tańsze, ale przy doborze zawsze powinniśmy kierować się swoimi indywidualnymi potrzebami. Często lepiej dopłacić do lokalu w większym mieście dającym nam szersze perspektywy.

Mieszkanie dla singla – tylko kawalerka?

Przyjęło się uważać, że odpowiednie mieszkanie dla singla to kawalerka. Jednak tak naprawdę często warto kupić większy lokal, który będzie dawał więcej przestrzeni do dyspozycji. Najlepiej, aby posiadał osobną sypialnię, aby nie trzeba było urządzać jej w salonie. Jeśli będziemy potrzebowali dodatkowej przestrzeni do pracy w naszym mieszkaniu, możemy też poszukać nieruchomości z dwoma sypialniami, aby w jednej z nich urządzić gabinet albo dodatkową sypialnię w razie wizyty gości.

Otwarta przestrzeń optycznie powiększy mieszkanie

Dzisiaj największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania o otwartym rozkładzie – z aneksami kuchennymi połączonymi z salonem i jadalnią. To także dobry wybór na mieszkanie dla singla.

Dzięki otwartej przestrzeni sprawimy, że nawet to mniejsze mieszkanie będzie wyglądało na bardziej przestronne i nie będzie dawało tak klaustrofobicznych odczuć jak w przypadku kawalerki z zamkniętymi przestrzeniami.

Tanie w zakupie i w utrzymaniu

Nie każdy singiel może pozwolić sobie na zakupienie mieszkania, które będzie kosztowne. Gdy poszukujemy odpowiedniego lokalu, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego ogólny koszt zakupu, ale też na prognozowane koszty utrzymania, w tym przede wszystkim na wysokość czynszu.

Z ofertami deweloperów można zapoznać się już teraz on-line – życzymy udanych poszukiwań perfekcyjnego mieszkania dla singla!

Przeczytaj także