Złota rączka – specjaliści od drobnych robót domowych w cenie

Kilka miesięcy temu niemal wszystkie media pisały o specjalnym serwisie usługowym, w którym panie mogły wynająć męża. I choć po bliższym przyjrzeniu się ofercie serwisu okazało się, że nie wynajmuje on ludzi, a fachowców, zajmujących się drobnymi naprawami w domu, to i tak o serwisie zrobiło się głośno. Także dlatego, że dobry fachowiec albo sąsiad – złota rączka są na wagę złota.

Dlaczego zatem tak trudno o dobrych specjalistów? Większość firm oferuje swoje usługi w określonym zakresie – firma remontowo-budowlana zajmie się układaniem płytek czy podłóg, specjaliści od drewnianych podłóg ułożą parkiet. Natomiast często w domu są do wykonania różne drobne prace, które nie zawsze możemy samodzielnie wykonać. Co zrobić, jeśli wymieniliśmy okna i pozostaje montaż rolet? Oczywiście możemy szukać na rynku firmy, która oferuje rolety, żaluzje czy wertikale z montażem, ale ich oferta nie zawsze odpowiada każdemu klientowi. Często chcą oni zamontować rolety, które kupili w sklepie budowlanym, a takie rozwiązanie bywa tańsze niż zamawianie rolet w wyspecjalizowanych serwisach z akcesoriami okiennymi.

Montowanie rolet może wchodzić w skład usług, oferowanych przez firmy zajmujące się wymianą okien. Tego rodzaju rozwiązania są oferowane zwłaszcza wtedy, gdy rolety mają być przymocowane nad szybą lub ich montaż wymaga przewiercenia wstawionej ramy. Co prawda ingerencja w ramę okienną może się skończyć rozszczelnieniem okna, jednak rolety przylegające do szyby są przez wielu klientów uważane za najlepsze. 

Tego rodzaju usługi może wykonywać specjalista od drobnych prac domowych. Zamontowanie rolet nie jest zbyt skomplikowane, a dostępność wielu rozwiązań na rynku sprawia, że usługodawcy mogą montować je bezpośrednio na szybie, nad oknem czy na specjalnych hakach, umocowanych bezpośrednio na ścianie. Warto również z takim specjalistą skonsultować rodzaj rolet, bo okna w mieszkaniach umieszczonych od strony południowej powinny bardziej zaciemniać pokój, okna od strony północnej mogą być wyposażone w rolety o większym stopniu przepuszczalności, zaś w niektórych mieszkaniach najlepszym rozwiązaniem mogą być rolety rzymskie.

Przeczytaj także