Czy warto zdecydować się na mieszkanie z ogródkiem?

Rynek nieruchomości w Polsce jest bardzo duży i wciąż się powiększa. Powstają coraz to nowsze warianty mieszkań i domów. Niektóre są małe, z każdym pomieszczeniem oddzielonym od pozostałych ścianą. Inne zaś są duże, z wolnymi przestrzeniami, tak by z kuchni można było zajrzeć do salonu i na odwrót. Innym aspektem jest położenie – czy lepiej jest zamieszkać w centrum miasta, czy może na jego obrzeżach? Jak widać kwestii dotyczących wyboru, jest dużo, ale dzisiaj skupimy się na jednej z nich, jeszcze tutaj niewspomnianej.

Mieszkanie z ogródkiem

Posiadanie domu z ogrodem jest marzeniem wielu osób. Kojarzy się to ludziom z dobrobytem, gdzie człowiek posiada kawałek własnej zieleni, którą może gospodarować w dowolny sposób. Niestety, dotychczas posiadanie ogrodu łączyło się z zakupem domu, a to już znacznie wyższy koszt niż większość osób może sobie pozwolić. Obecnie rynek nieruchomości stał się bogatszy o oferty mieszkań z ogródkiem, a skoro jest taka możliwość, to warto się nad nią zastanowić. Tego typu mieszkania znajdziemy bez problemu w ofertach deweloperów jak np. w tej inwestycji WPB z Wrocławia https://www.wpb.wroc.pl/inwestycja/kowarzyka-ii.

Kto będzie się cieszyć z mieszkania z ogródkiem…

Szczęśliwi będą przede wszystkim rodzice z małymi dziećmi. Wystarczy położyć na trawie kawałek koca i już stworzyło się dla swych pociech idealne miejsce na zabawę na świeżym powietrzu. Do tego, ogródek należy do właściciela mieszkania, więc może on odpowiednio dostosować jego wyposażenie do obecności dziecka.

Zadowoleni z mieszkania z ogródkiem będą bez wątpienia wszyscy posiadacze psów. Zwierzak będzie miał przestrzeń, w której będzie mógł pobiegać i rozładować część energii. Oczywiście nie zastąpi to regularnych spacerów, ale zawsze będzie dodatkową wygodą zarówno dla właściciela jak i dla psa.

Oczywiście ci bez zwierzaków i dzieci też skorzystają z własnego ogródka. Przy pomocy odpowiednio dobranych mebli ogrodowych można w nim stworzyć zakątek do odpoczynku, korzystając przy tym z promieni słońca i świeżego powietrza. Idąc krok dalej, można w nim urządzić spotkanie lub obiad ze znajomymi.

Dla ludzi lubiących uprawiać rośliny, mieszkanie z ogródkiem da im możliwość znacznie lepszego wykonywania, tego hobby niż np. posiadając balon. W ogródku przy mieszkaniu z powodzeniem możemy umieścić zarówno większe jak i mniejsze rośliny ozdobne. Wystarczą solidne donice, do której wsadzimy kwiaty lub krzewy. Dzięki możliwości dowolnej aranżacji z powodzeniem stworzymy mały, niepowtarzalny ogródek. Oprócz tego dobrym pomysłem jest wydzielenie fragmentu terenu na skrzynki z ziołami – dzięki temu od wiosny do jesieni będziemy mogli korzystać ze świeżej bazylii, tymianku, oregano i innych ziół.

… a kto powinien trzymać się od niego z daleka?

Niestety mieszkaniu z ogródkiem, jak sama nazwa wskazuje, towarzyszyć będą inne mieszkania. Chociaż mieszkający w nim ludzie nie będą mieć bezpośredniego kontaktu z tym kawałkiem zieleni, to jednak bez problemu mogą w nim nabrudzić. Wystarczy, że wyrzucą kilka swoich rzeczy przez okno, a po pewnym czasie, zamiast widoku nieskazitelnych roślin będą tylko różne opakowania i nieczystości, które regularnie sprzątać będzie trzeba samemu. Nikt im przecież nie udowodni, że to oni są odpowiedzialni za powstałe zanieczyszczenia.

Śmieci to zresztą niejedyny problem. Odpowiedzialni za nie ludzie, oprócz bycia niechlujnymi osobami, niedbającymi o dobro innych, mogą okazać się również bardzo wścibscy. Gdy będzie się chciało samemu spędzić czas w ogródku, mogą oni przesiadywać w oknach, by sprawdzać, co ich sąsiedzi z parteru robią albo o czym rozmawiają. Na taki problem rozwiązania nie ma, w końcu nikt nie może im zabronić przesiadywania tam, gdzie chcą. Prywatność przestaje w takiej sytuacji w ogóle egzystować.

Podsumowanie

Mieszkanie z ogródkiem ma zarówno plusy jak i minusy. Jest to niewątpliwie świetne rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się z możliwości, jakie daje własny ogród, jednak nie mają możliwości kupna lub budowy domu.

Przeczytaj także