Jak zaaranżować garderobę w mieszkaniu?

Każda kobieta marzy o dużej garderobie zapełnionej po brzegi kolekcjami ubrań, butów i torebek. Jednak wymaga ona trochę przestrzeni, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Chodzi o to, iż zazwyczaj posiadaczami garderoby są właściciele dużych domów. A co z mieszkaniami? Czy garderobę można równie usytuować w niewielkim mieszkaniu? Oczywiście, że tak! Wystarczy ją tylko w odpowiedni sposób urządzić.

Co za dużo, to niezdrowo

Garderoba wcale nie musi być duża. Wystarczy kilka szafek, w których można schować ubrania, kilka ozdobnych pudełek i miejsce na buty. Zatem wielkość garderoby jest uzależniona od wielkości naszego mieszkania i możliwości zagospodarowania określonej części mieszkania. Oczywiście im większa garderoba, tym lepiej, ponieważ nie tylko zmieścimy tam więcej rzeczy, ale i będziemy mogli się po niej swobodniej poruszać. Jednak wystarczy, aby ta zmieściła nasze najpotrzebniejsze rzeczy i tyle. Garderoba może przyjmować różne kształty. Najlepszym formą jest garderoba w kształcie litery „U” lub „L”. To najpopularniejsze szablony, jeśli chodzi o tworzenie garderoby.

Zalety garderoby

Garderoba ma bardzo dużo zalet. Pierwszą z nich jest przede wszystkim możliwość skupienia w jednym miejscu rzeczy, które mają taką samą funkcje i takie samo przeznaczenie. Poza tym unikamy w ten sposób bałaganu i „walenia” się ubrań, butów, torebek po różnych częściach naszego mieszkania. Kolejną zaletą garderoby jest fakt, iż dzięki jej zastosowaniu możemy zrezygnować z konieczności zakupu dodatkowych szafek, szaf, pojemników. Trzecią zaletą są po prostu jej względy estetyczne. Ówczesne stereotypy mówią jasno i wyraźnie, że posiadanie garderoby momentalnie zwiększa jakościową skalę naszego mieszkania.

Małe jest piękne

Aby zmieścić w małej garderobie jak najwięcej rzeczy należy w odpowiedni sposób ją wyposażyć. W garderobie warto umieścić duże ilości pudełek, ponieważ na pewno będziemy chcieli przechowywać w niej różnego rodzaju dodatki, takie jak biżuteria i inne akcesoria. Dlatego oprócz miejsc przeznaczonych na ubrania wiszące warto zwrócić także uwagę na półki, na których można usytuować ozdobne pudełka. Mogą to być najzwyklejsze w świecie papierowe pudełka lub też takie wykonane z różnego rodzaju materiałów.

Pytanie tylko: gdzie ją umieścić? Pomóc może wam grupa specjalistów z dziedziny aranżacji wnętrz perfectspace.pl. Jeśli natomiast uważacie, że poradzicie sobie sami, oto kilka wskazówek: garderoba może oczywiście być częścią sypialni, ale oprócz swojej pierwotnej funkcji, może również pełnić rolę przejścia czy też łącznika między sypialnia, a łazienką. Oczywiście takie rozwiązania wymaga poświęcenia większej przestrzeni, jednak to nie jest konieczne.

Jeżeli koniecznie chcemy posiadać garderobę jednak nie mamy wystarczającej ilości przestrzeni, może połączyć ją z sypialnią. O co chodzi? Chodzi o to, aby część sypialni poświęcić na rzecz garderoby. Aktualnie na rynku istnieje wiele nowych patentów, które nazywa się przenośną garderobą. Jeżeli się je złoży wyglądem przypominają zwykłe szafy, jednak po rozłożeniu wyglądają jak otwarta garderoba.

Garderoba zawsze kojarzyła się nam z luksusem. Ale na takowy luksus tak naprawdę może pozwolić sobie każdy. Oczywiście wymaga to zainwestowania pewnej ilości pieniędzy, ale ta kwota nie będzie duża, jeśli mądrze zaplanujemy rozkład i całe wyposażenie garderoby.  

Przeczytaj także