Najlepsze meble do naszej łazienki

Czytając artykuły związane z aranżacją łazienki, z całą pewnością poszerzyliśmy swój zasób wiedzy związany z tym tematem. Wiemy, że jest to pomieszczenie, w którym niezwykłą rolę odgrywa funkcjonalność. Jednak studiowanie artykułów związanych z tą tematyką nie da nam gotowej odpowiedzi, co gdzie powinno być. Dlaczego? Powodów jest wiele jak choćby gusta i upodobania czy też kształt łazienki – każda jest inna, i nie chodzi tu o sam metraż, a także o odpływ kanalizacyjny, miejsce drzwi czy lokalizacja dopływu wody. A co z meblami? Gdzie je postawić i gdzie powiesić półki?

Nie sztuką jest przecież zapełnić całą wolną przestrzeń, gdyż wtedy nasza łazienka będzie bardziej przypominać składowisko czy kantorek na narzędzia niż miejsce, które ma nam zapewnić w pewnym stopniu uczucie relaksu i komfortu. Jaki komfort płynie z przebywania w ciasnym pomieszczeniu? Żaden. Jeśli zatem nasza łazienka ma być przestronna, a z drugiej strony mają znajdować się w niej ważne dla nas rzeczy, musimy zrobić dokładny plan łazienki i to na długo przed rozpoczęciem prac remontowych. Zastanów się co jest niezbędne i co koniecznie musi w łazience pozostać. Znalezienie odpowiedzi na to pytanie jest niezwykle ważne, podczas gdy borykamy się z problemem małej łazienki. Kolejne pytanie to prysznic czy wanna? Jeśli nie jesteś zwolennikiem długich kąpieli odpowiedź jest jasna. A co można powiedzieć o meblach łazienkowych? Odgrywają one niezwykła rolę w jej aranżacji. Jednak niekiedy możemy pozwolić sobie tylko na małą szafeczkę pod umywalką na najpotrzebniejsze detergenty. Chyba każdy się zgodzi z tym, że to stanowczo za mało. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie niezbyt głębokiej szafki nad umywalką, której frontem jest lustro. W ten sposób znajdujesz miejsce na szafkę, w której schowasz najpotrzebniejsze kosmetyki, szczoteczki do zębów czy nawet perfumy.

Szafka nad umywalką jest nie tylko bardzo praktycznym rozwiązaniem ale także bardzo ciekawym. Na szafce możesz umieścić dużą świecę bądź możesz dookoła umieścić lampki, które dodatkowo stworzą wyjątkowy nastrój. Innym ciekawym rozwiązaniem jest rozbudowanie miejsca, które mamy pod umywalką. Jeśli wybierzemy szafkę z szufladami i umywalkę nablatową, stworzymy idealną przestrzeń do zagospodarowania. Tego rodzaju szafki są wyjątkowo pojemne. Większa szuflada stwarza możliwość przechowywania w niej ręczników! Ważne aby nie postępować szablonowo. Ciekawym rozwiązaniem są też szafki, które może i nie są zbyt szerokie, niektóre mogą nie być szersze niż 20 cm, jednak są bardzo wysokie, mogą mieć nawet ponad 2 metry! Najlepszym frontem dla tego rodzaju szafki jest oczywiście lustro, które odbijają światło nie zabiera nam optycznie przestrzeni.

Ciekawym rozwiązaniem są różnego rodzaju półki, często wykonane z tego samego tworzywa co reszta mebli. Jeśli szkoda nam miejsca które jest w szafce nad umywalką na perfumy, śmiało możemy znaleźć im miejsce na takiej półce. Eleganckie flakony naszych perfum będą wspaniałą ozdobą takich półek, zwalniając tym samym miejsce w szafce bardziej potrzebnym rzeczom. Jeszcze jednym ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie szafki, bezpośrednio nad drzwiami wejściowymi do łazienki. Nikt, nie będzie nam oglądał ‘sufitów’, a taka szafka będzie wspaniałym miejscem na przechowywanie zapasów mydła, papieru toaletowego czy innej potrzebnej chemii. Bardzo ważne jest rozsądne planowanie. Nie zaniedbaj żadnego centymetra. Tylko w starannie zaplanowany sposób, nawet mała łazienka może oddychać i zarazem wszystko pomieścić. Takie wnętrze stanie się nie tylko funkcjonalne ale również w miarę możliwości przestronne.

Artykuł powstał w oparciu o sklep internetowy SALON ŁAZIENEK (LINK).

Przeczytaj także