Warszawa Bemowo — dobre miejsce na mieszkanie

Warszawa składa się z wielu dzielnic. Mają one różną historię oraz architekturę. W 1951 roku, do stolicy naszego kraju, zostało przyłączone Bemowo. To teren położony w lewobrzeżnej części miasta. A zalążki Bemowa sięgają XIV wieku – wtedy powstało osadnictwo.

Na terenie Bemowa dominowały ogrody i sady, które to były przyczyną ekonomicznego rozkwitu w XIX wieku. Tym samym wcześniejsze osadnictwo, stając się ówcześnie dzielnicą stolicy Polski, jest zieloną częścią Warszawy.

Bemowo przeszło bum urbanistyczny w latach 30-tych przed II wojną światową. Powstała tutaj Transatlantycka Centrala Radiotelegraficzna. Natomiast w jej okolicy zbudowano osiedle dla służb obsługujących Centralę. Inicjatorem był Ingacy Boerner – wieloletni Minister Poczt i Telegrafów. Do zabytków tego regionu należą zapewne cztery forty, stanowiące część Twierdzy Warszawa. Istnieją do dzisiaj. Po II wojnie światowej powstało lotnisko oraz Wojskowa Akademia Techniczna.

Tak pokrótce można przedstawić Bemowo od strony historycznej.

Obecnie jest jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc do zamieszkania w Warszawie. Cała infrastruktura, przez wiele lat przechodzi istotną metamorfozę. Celem architektonicznym jest – maksymalna integracja z innymi dzielnicami i centrum stolicy Polski oraz symbioza z zielonymi częściami Bemowa, które są bardzo urokliwe. Na szczególną uwagę zasługują: dziki Las Bemowski, dwa rezerwaty „Łosiowa Łąka” oraz „Kalinowa Łąka”.

Osiedla mieszkaniowe Bemowo

Deweloperzy, którzy budują kolejne osiedla w tej dzielnicy, stawiają na przyrodę i spokój. Przykładem jest Osiedle Zielone Bemowo, które powstaje na ul. Lazurowej. W obrębie zabudowań znajdą się klimatyczne ogrody, place zabaw oraz siłownie pod gołym niebem.

Położenie osiedli w okolicach centrów handlowych, to kolejny atut mieszkania w tym rejonie. Właściwie nie ma tutaj trudności z dostępem do różnych instytucji, a także do nowoczesnych technologii.

Obiekty kulturalne

Oprócz tego mamy w zasięgu ręki wiele obiektów kulturalnych np. Bemowskie Centrum Kultury. A na pobliskim lotnisku, swoje występy dawały takie gwiazdy jak Madonna, AC DC, Iron Maiden czy Metallica.

To tylko kilka zdań, które podkreślają walory Bemowa. Przy wyborze mieszkania decyduje wiele czynnikówczynników, ale ale na pewno podstawowym jest jego lokalizacja. Nawet najbardziej przytulny i nowoczesny dom, nie dam nam satsyfakcji jeśli będzie położony w dzielnicy, która nie spełnia naszych oczekiwań. Nad wyborem warto zastanowić się dłużej i najlepiej samemu udać się w dane miejsce. Bemowo zasługuje na dobrą ocenę.

O tym dlaczego dziś warto mieszkać na Bemowie dowiecie się z artykułu: 

http://cordiapolska.pl/blog/2018/02/07/5-nieznanych-atutow-mieszkania-bemowie/

Zdjęcia: Dariusz Osial [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons i CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=267590

Przeczytaj także