Zaproszenie dla złodzieja

Bezpieczeństwo dla niektórych z nas jest podstawową wartością, jaką zapewniamy naszej rodzinie. Kobiety chcą mieć oparcie w związkach. Mężczyźni mają zakodowane zapewniać wsparcie dzieciom i partnerkom, ale również przewidywać mogące pojawiać się zagrożenia. Pomimo że w miastach i na ulicach coraz częściej zauważamy kamery monitorujące otoczenie i coraz więcej patroli policyjnych pilnujących porządku w okolicy, bardzo często słyszymy też o dokonanych włamaniach, kradzieżach i rabunkach. Gwarancji na 100% bezpieczeństwo nie otrzymamy od nikogo, gdyż jest to wartość względna, często zależąca od czynników zewnętrznych, na które niekoniecznie mamy wpływ. Bo czy możemy być pewni, że w ciągu najbliższych miesięcy do nikogo z naszych krewnych nie będzie próby włamania?

Cenne pamiątki

Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia nie jest duże, ale zawsze najlepiej jest wyprzedzać przykre zdarzenia, niż później, po fakcie mierzyć się z nimi. Możemy zastanowić się, co jeszcze należy zrobić, żeby ustrzec się przed padnięciem ofiarą rabunku drogocennych rzeczy z mieszkania. Każdy z nas w domu czy mieszkaniu posiada cenne pamiątki po przodkach lub takie, które nabył w trakcie swojego życia. Część z nich nie ma wartości materialnej, ale sentymentalną, przeważnie kojarzoną z pewnym wydarzeniem lub sytuacją. Jej utrata wiązałaby się z uczuciem smutku i straty. Często nawet nie chcemy sobie wyobrażać sytuacji, w której ktoś pozbawia nas tej pamiątki. Dlatego jeśli posiadamy w mieszkaniu tego typu rzeczy, które są bezcenne zarówno od strony materialnej jak i sentymentalnej możemy zabezpieczyć je w najlepszy możliwy sposób. Czy istnieją sposoby, aby pamiątki, z którymi jesteśmy emocjonalnie związani były dobrze chronione? Co we własnym zakresie możemy zrobić, aby utrudnić „robotę” złodziejowi?

Wyprzedzać zdarzenia

Jednym z dostępnych na rynku rozwiązaniem może być sejf, w którym przechowamy kosztowności. Unikalny kod, który znamy tylko my oraz zabudowa wewnątrz ściany lub szafy sprawią, że dostanie się do kosztowności lub gotówki, będzie znacznie utrudnione, lub niemożliwe. Na rynku dostępne jest też wiele innych rozwiązań jak alarmy, rolety antywłamaniowe – idealne dla mieszkań na parterze, kamery monitorujące podjazd i wejście do domu wraz z wyświetlaczem czy zamki do drzwi, do których otworzenia potrzebne jest dobrych kilka minut. Warto przyjrzeć się jakiego systemu potrzebujemy, bo może okazać się, że zakup i wymiana zamka do drzwi wejściowych będzie tym, co rozwiąże nasze problemy związane z bezpieczeństwem. Jeśli nie jesteśmy ekspertami, to warto zasięgnąć porady u doradcy, który poleci nam dobry sklep z akcesoriami do drzwi. Na pewno warto sprawić, żeby nasza rodzina czuła się bezpiecznie, a troska o wartościowe rzeczy nie spędzała nam snu z powiek, kiedy będziemy przebywać na zasłużonym urlopie. Należy pamiętać, że słabe zabezpieczenia lub ich brak są zwykle zaproszeniem dla złodzieja, z którego ten często korzysta.

Przeczytaj także