Zbiorniki buforowe do ciepłej wody

Zbiorniki buforowe z miedzianymi wężownicami są innowacyjnym sposobem na ogrzewanie ciepłej wody użytkowej. Można je połączyć z każdym typem ogrzewania. Ich wielofunkcyjność sprawia, że urządzenia te goszczą w coraz większej ilości domów.

Zbiorniki buforowe – czym one są?

Zbiorniki buforowe magazynują energię wytwarzaną przez źródła ciepła. Podgrzewana jest w nich woda użytkowa. Sprawia to, że po odkręceniu kranu nie trzeba czekać aż ciecz się ogrzeje. Wpływa to także na utrzymanie stałej temperatury w mieszkaniu. Korzystanie z tych zasobników generuje spore oszczędności. Ponadto taka woda nadaje się nawet dla odbiorców o bardzo restrykcyjnych wymogach np. dla szpitali. Warto cieszyć się bezpieczeństwem w swoim domu.

3 urządzenia w 1

Zasobnik z wężownicą jest połączeniem trzech różnych urządzeń: wymiennika ciepła, sprzęgła i zbiornika. Pierwszy z tych sprzętów służy do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Warto dodać, że dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba wymieniać katody i anody. Sprzęgło pozwala na połączenie różnych źródeł i odbiorników energii. Pozwala to na możliwość przyłączenia maszyny nawet do bardzo skomplikowanych instalacji. Z kolei ostatni z wymienionych elementów akumuluje uzyskane ciepło. Wykorzystanie tych wszystkich elementów w jednym zbiorniku buforowym sprawia, że jest to urządzenie wielofunkcyjne. Wpływa to na możliwość wykorzystania w pełni potencjału sprzętu.

Dlaczego warto wybrać zbiornik buforowy?

Zbiorniki buforowe do ogrzewania ciepłej wody nie tylko pozwalają zaoszczędzić wodę i ciepło. Są także rozwiązaniem minimalizującym zanieczyszczenie środowiska. Co więcej, utrzymywanie wody w stałej temperaturze 50°C zapobiega powstawaniu bakterii legionella. Jest to ważne, gdyż zarażenie takim mikroorganizmem może doprowadzić nawet do śmierci. Istnieje możliwość zamówienia sprzętu na konkretny wymiar, co pozwala na umieszczenie go w kotłowniach o różnych kształtach. Z kolei regulowane nogi ułatwiają ustawienie urządzenie na nierównej powierzchni.

Miedziane wężownice

Wiele kwestii przemawia za wykorzystaniem w zbiornikach buforowych miedzianych wężownic. Jest to metal niezwykle trwały i najlepiej przewodzący ciepło. Ma także właściwości antykorozyjne. Zakupienie zasobnika z dwoma lub trzema wężownicami pozwala na podłączenie do nich również pieca gazowego, systemu solarnego, pompy ciepła czy zasilania z sieci ciepłowniczej. Dla lepszego zobrazowania dobrze jest dodać, że wężownice to spiralne rury, znajdujące się w dolnej części zasobnika. Są one połączone mosiężną złączką ze stalowym płaszcze, dzięki czemu metale ze sobą nie reagują.

Jakość przede wszystkim

Warto zauważyć, że na rynku można spotkać różne rodzaje zasobników. Zbiorniki buforowe z miedzianą wężownicą są najnowocześniejsze i najskuteczniejsze z nich. Ten produkt od sprawdzonego producenta znajduje się na stronie: http://www.noel.pl/zbiorniki-buforowe-z-wezownica-128.html . Można na niej również przeczytać, dlaczego to rozwiązanie najlepiej się sprawdza. Wybór maszyny o najwyższej klasie energetycznej pozwala przez długie lata cieszyć się ciepłą wodą bez bakterii i innych zanieczyszczeń. Udzielanie aż 10-letniej gwarancji przez producenta pokazuje, że jest on pewien wysokiej jakości swojego towaru.

Przeczytaj także